InInspiracje

Before&After: Dom z garażu

Dzisiejsza metamorfoza będzie się nieco różniła od poprzednich, zaprezentowanych w serii Before&After. Zazwyczaj przedstawiam na swoim blogu tanie metamorfozy, do przeprowadzenia których wystarczy odrobina wyobraźni i kilka stylowych drobiazgów.

Natomiast dziś pokażę Wam, że człowiek kreatywny poradzi sobie z niejednym wyzwaniem, a dowodem na to jest dom z garażu, projektu Julie Fabre i Matthieu de Marien założycieli firmy FABRE/deMARIEN.

Obiektem renowacji był garaż o powierzchni 41m2 położony pomiędzy ulicami Monméjean-Bastide i Benauge w Bordeaux.
Marnowanie metrażu w pięknych miastach nie powinno mieć miejsca, na szczęście znaleźli się tacy co wyzwań się nie boją, a metamorfoza garażu to jedna z części ich projektu w którym transformują przestrzenie handlowe i magazyny, nie tylko we Francji.

mix1eda

Jednym z ciekawszych rozwiązań jakie tu zastosowano jest  wybudowanie wewnętrznego patio które ma niecałe 4m długości i 2m szerokości, dzięki któremu istnieje możliwość zamknięcia wiaty i zachowania głównego źródła światła w pomieszczeniach i doprowadzeniu świeżego powietrza.

mix2a

By optycznie powiększyć przestrzeń zdecydowano się na skondensowanie głównych masywniejszych elementów w jednym miejscu, za wyjątkiem kuchni która zyskuje ją dzięki patio.

mix3

I tak oto z obskurnego garażu, uzyskano nowoczesny dom, który z zewnątrz wpasowuje się w surowość i monotonię ulic, lecz w środku skrywa funkcjonalne domowe zacisze.

 

74_09-455x302

Po więcej zdjęć tej zaskakującej metamorfozy i pozostałych genialnych projektów Julie Fabre i Matthieu de Marien zapraszam Was na ich autorską stronę.

 

By
4

You may also like