InInspiracje

Before & After : Metamorfoza salonu Jenny Komenda

Obecnie jestem na etapie szukania mieszkania, po za niezliczonymi ofertami jakie dziennie wertowałam, oczywiście pochłaniałam też olbrzymią dawkę inspiracji. Natrafiłam tym sposobem na wiele wspaniałych wnętrzarskich metamorfoz, które dają porządnego kopa motywacji i otuchy, że nie muszę wydawać majątku na wyposażenie, by żyć w ciekawym wnętrzu. Tym samym wpadłam na pomysł, że czas na nowy cykl inspiracji na blogu “Befor & After”, który pomaga mi patrzeć szerzej na to co nas otacza.

Na pierwszy w tym cyklu post wybrałam metamorfozę salonu przeprowadzoną przez Jenny Komenda, która osobiście zezwoliła na powstanie tego wpisu. Jenny Komenda jest dekoratorką w Nowym Jorku, a także autorką bloga Little Green Notebook, na którym publikuje wiele inspiracji i swoich projektów diy, które są na prawdę wspaniałe.

Ciężko więc było wybrać, o którym projekcie wspomnieć najpierw, ale wybrałam właśnie metamorfozę salonu, w której pokazała jak przy niewielkim nakładzie zwykłe szafki z IKEII przeradzają się w rasową biblioteczkę.

Niedopasowane do wnęk szafki zostały obudowane deskami i ozdobione żłobionymi listwami,
które zostały pomalowane sprejem na czarno.

jenny3

Efekt jest na prawdę świetny!

DSC_0156

Wnęka nad kominkiem została wypełniona płytą gipsową, a ściana przy suficie ozdobiona styropianowym gzymsem.

jenny4

W efekcie z nijakiego, zimnego wnętrza, otrzymała przytulny, eklektyczny salon.

9DSC_0073

Zapraszam gorąco do zapoznania się z resztą genialnych pomysłów Jenny :)

Co sądzicie o tej metamorfozie?

By
2

You may also like